Ludwig von Mises Institute in USA

WPiSM prowadzi współpracę naukową z Ludwig von Mises Institute w Stanach Zjednoczonych, w ramach której Mises Institute Fellows zostali nasz pracownik dr Łukasz Dominiak (Katedra Hermeneutyki Polityki) oraz nasz absolwent dr Paweł Nowakowski. Dr Łukasz Dominiak dwukrotnie gościł w znanych na całym świecie audycjach Mises Weekends, gdzie udzielał wywiadów na temat kultury w społeczeństwie prawa prywatnego i roli Europy Środkowo-Wschodniej w przemianach cywilizacyjnych. W efekcie współpracy z Mises Institute powstały też zagraniczne publikacje naukowe poświęcone filozofii politycznej libertarianizmu autorstwa dr. Łukasza Dominiaka (“The Blockian Proviso and the Rationality of Property Rights”) i dr. Pawła Nowakowskiego (“Contractarian Libertarianism of Jan Narveson. Is It Still Libertarianism?”).