Kontakt ul. Batorego 39L, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 21 10
fax: +48 56 611 21 11
e-mail: wnopib@umk.pl

Toruński znak jakości dla UMK

Zdjęcie grupowe laureatów nagrody, trzymają certyfikaty oprawione w ramki i statuetki. Na zdjęciu razem z prezydentem miasta Michałem Zaleskim
W imieniu nagrodzonych z UMK certyfikaty odebrali: dr Beata Kaczmarek-Szczepańska z NatChemLab i prof. dr hab. Zbigniew Karpus, dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie fot. fot. Wojtek Szabelski/UMT

Trzysemestralne studia politologiczne II stopnia oraz spółka spin-off UMK NatChemLab otrzymały certyfikaty "Made in Toruń", przyznawane produktom lub usługom odznaczającym się najwyższą jakością.

"Made in Toruń" to odznaczenia przyznawane lokalnym instytucjom przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Ich celem jest potwierdzenie dobrych praktyk i jakości firm, promocja najlepszych produktów i usług oraz wsparcie rozwoju miejskich przedsięwzięć. Nagroda przyznawana jest od 2018 roku, a do tej pory jej laureatami zostało 346 przedsiębiorstw z Torunia.

Nagrodę dla NatChemLab z rąk prezydenta Torunia odebrała dr Beata Kaczmarek-Szczepańska.
fot. Wojtek Szabelski/UMT

W 14. edycji "Made in Toruń" doceniono dwie inicjatywy stworzone przez pracowników i pracowniczki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Nagrodę za krem onkologiczny otrzymała akademicka spółka NatChemLab, którą współtworzą dr Beata Kaczmarek-Szczepańska, dr hab. Justyna Kozłowska, prof. UMK i dr Joanna Skopińska-Wiśniewska z Wydziału Chemii UMK. Opracowany przez nie "Krem onkologiczny do pielęgnacji skóry dla osób po usunięciu zmian nowotworowych skóry" to przełomowy kosmetyk oparty na kompozycji naturalnych składników. Spółka stworzona przez toruńskie chemiczki wykorzystuje wyniki najnowszych badań do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w chemii kosmetycznej, gospodarczej i materiałowej.

"Made in Toruń" jest potwierdzeniem wysokiej jakości produktu, który został doceniony już wielokrotnie. W 2022 r. podczas międzynarodowych targów E-NNOVATE krem został odznaczony złotym medalem oraz nagrodą specjalną – Best National Innovation Award (najlepszy polski wynalazek). Dodatkowo pod koniec ubiegłego roku NatChemLab jako przedsiębiorstwo akademickie otrzymał tytuł Lidera Innowacji Pomorza i Kujaw.

Odznaką "Made in Toruń" może się pochwalić także Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie, który opracował program studiów dopasowany do potrzeb osób studiujących i rynku pracy. We współpracy z ekspertami, absolwentami i potencjalnymi pracodawcami stworzono trzysemestralne studia magisterskie z politologii. Co więcej, zajęcia dydaktyczne zostały zaplanowane na niespełna dwa dni w tygodniu (godziny popołudniowe w czwartki i pełen dzień dydaktyczny w piątek), dzięki czemu uczestnicy i uczestniczki mogą być aktywni na rynku pracy. W ramach studiów zaplanowana jest również rekrutacja śródroczna, co ułatwia potencjalnym kandydatom na elastyczne zaplanowanie swojej kariery zawodowej i rozpoczęcie nauki w dogodnym dla siebie momencie.

Od lewej: dziekan WNoPiB prof. dr hab. Zbigniew Karpus, prezydent Torunia Michał Zaleski i dyrektor Instytutu Nauk o Polityce dr hab. Bartłomiej Michalak, prof. UMK
fot. Dawid Iwanowski

Kapituła konkursu doceniła, że WNoPiB dobrze rozumie społeczno-ekonomiczne realia Torunia i chętnie współpracuje z lokalnymi instytucjami biznesowymi. Dzięki temu powstał program studiów, który odpowiada potrzebom rynku pracy nie tylko w mieście, ale całym regionie.

Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 marca 2024 roku w Nicolaus Bank Cafe. Prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył statuetki Made in Toruń przedstawicielom 27 projektów biznesowych. Wszyscy laureaci 14. edycji

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.